Markalar Karşılaştırma Şasi (VIN) OBD2 Hata Blog
🇬🇧 English 🇹🇷 Türkçe 🇩🇪 Deutsch 🇫🇷 Français 🇪🇸 Español 🇮🇹 Italiano

Changan 1.6 BlueCore DVVT (125 Hp) Aisin

Genel Bilgiler
2017 - 2022 Changan 1.6 BlueCore DVVT (125 Hp) Aisin SUV (125 bg) modelinin fotoğrafı - teknik özellikleri ve boyutları
Güç 125 Hp @ 6000 rpm.
Tork 160 Nm @ 4000-5000 rpm.
Maksimum hız 180 km/h
Yakıt tüketimi (ekonomi) - karma 7.7 l/100 km
Marka
ChangAn
Model
CS35
Nesil
CS35 (facelift 2017)
Modifikasyon (Motor)
1.6 BlueCore DVVT (125 Hp) Aisin
Üretim başlangıcı
2017 yıl
Üretim bitişi
2022 yıl
Güç Aktarma Mimarisi
İçten yanmalı motor
Güç aktarma mimarisi, aracın içten yanmalı, elektrikli veya hibrit gibi hangi motor teknolojisini kullandığını sınıflandırır.
Gövde tipi
SUV
Gövde tipi, aracın dış tasarım yapısını, kapı sayısını ve genel siluetini (Sedan, Hatchback, SUV vb.) ifade eder.
Koltuklar
5
Koltuk sayısı, aracın aynı anda güvenli bir şekilde taşıyabileceği maksimum yolcu kapasitesini belirtir.
Kapılar
5
Kapı sayısı, yolcu biniş ve bagaj erişim noktalarının toplam miktarını gösterir (örn: 3 kapılı, 5 kapılı).

Changan CS35 İnceleme

Bir SUV modeli olan Changan CS35 CS35 (facelift 2017) (1.6 BlueCore DVVT (125 Hp) Aisin), 2017 yılından bu yana üretim hattındadır. Aracın kalbinde 125 Hp @ 6000 rpm. üreten 1598 cm3 hacminde bir içten yanmalı motor yer almaktadır. önden çekişli (FWD) aktarma organı sayesinde, karma sürüşte ortalama 7.7 l/100 km yakıt harcamaktadır. Litre başına düşen güç değeri olan 78.2 Hp/l, motorun yüksek verimlilik düzeyini göstermektedir. 4 silindirli yapısıyla dengeli bir çalışma sunar.

Otomobil dünyasında kendine sağlam bir yer edinen Changan 1.6 BlueCore DVVT (125 Hp) Aisin, 2017 - 2022 yılında yollara çıkarak markanın kalitesini yansıttı. Teknik anlamda oldukça tatminkar olan model, 125 Hp @ 6000 rpm. gücündeki motoruyla beklentilere cevap veriyor. Sınıfındaki rakipleriyle kıyaslandığında, sürüş dinamikleri ve ergonomi açısından fark yaratan bir profil çiziyor. Yakıt tüketimi verileri incelendiğinde, ortalama 7.7 l/100 km değeri ile sınıfındaki standartları koruyor. Yıllara meydan okuyan tasarımı ve teknik sağlamlığı ile bu versiyon, CarWiki verilerine göre oldukça popüler bir profil çiziyor.
📊 Model İçi Kıyaslama AnaliziBu model, kardeşine kıyasla ortalama **%7** daha fazla yakıt tüketir.
Sıkça Sorulan Sorular
Changan 1.6 BlueCore DVVT (125 Hp) Aisin kaç beygir gücündedir? +
Changan 1.6 BlueCore DVVT (125 Hp) Aisin modeli toplamda 125 Hp @ 6000 rpm. beygir gücüne sahip bir motor ünitesi ile donatılmıştır.
Changan 1.6 BlueCore DVVT (125 Hp) Aisin yakıt tipi nedir? +
Bu araç 7.7 l/100 km yakıt sistemiyle çalışmaktadır.
Changan 1.6 BlueCore DVVT (125 Hp) Aisin maksimum hızı ne kadardır? +
Teknik verilere göre aracın erişebildiği azami hız 180 km/h olarak belirtilmiştir.
Changan 1.6 BlueCore DVVT (125 Hp) Aisin hangi çekiş sistemine sahiptir? +
Bu model yollara Front wheel drive çekiş sistemi ile güç aktarmaktadır.
Changan 1.6 BlueCore DVVT (125 Hp) Aisin alınır mı? +
Teknik özellikleri ve modern tasarımı göz önüne alındığında, Changan 1.6 BlueCore DVVT (125 Hp) Aisin kendi sınıfında oldukça rekabetçi ve tercih edilesi bir modeldir.
Changan 1.6 BlueCore DVVT (125 Hp) Aisin güvenilir bir araç mı? +
Changan 1.6 BlueCore DVVT (125 Hp) Aisin mühendislik kalitesi ve dayanıklılığı ile bilinen bir model olup, düzenli bakımla uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir.
Performans özellikleri
Yakıt tüketimi (ekonomi) - şehir içi
11 l/100 km
Yakıt tüketimi, aracın 100 kilometrede ortalama ne kadar yakıt harcadığını belirtir. Düşük değerler daha yüksek yakıt ekonomisi anlamına gelir.
Yakıt tüketimi (ekonomi) - şehir dışı
5.9 l/100 km
Yakıt tüketimi, aracın 100 kilometrede ortalama ne kadar yakıt harcadığını belirtir. Düşük değerler daha yüksek yakıt ekonomisi anlamına gelir.
Yakıt tüketimi (ekonomi) - karma
7.7 l/100 km
Yakıt tüketimi, aracın 100 kilometrede ortalama ne kadar yakıt harcadığını belirtir. Düşük değerler daha yüksek yakıt ekonomisi anlamına gelir.
Yakıt Tipi
Benzin
Yakıt tipi, aracın motorunun çalışması için ihtiyaç duyduğu enerji kaynağını (benzin, dizel, elektrik, lpg vb.) tanımlar.
Maksimum hız
180 km/h
Maksimum hız, aracın çıkabileceği en yüksek limiti gösterir. Şanzıman dişli oranları, motor gücü ve aerodinamik direnç bu limiti belirleyen unsurlardır.
Emisyon Standardı
Euro 5
Ağırlık/Güç Oranı
10.6 kg/Hp, 94.3 Hp/tonne
Ağırlık/Tork Oranı
8.3 kg/Nm, 120.8 Nm/ton
Motor Özellikleri
Güç
125 Hp @ 6000 rpm.
Litre başına güç
78.2 Hp/l
Litre başına düşen güç (özgül güç), motor hacmine oranla üretilen gücü ifade eder. Bu değerin yüksek olması, motorun verimliliğini ve gelişmiş mühendisliğini gösterir.
Tork
160 Nm @ 4000-5000 rpm.
Tork, motorun döndürme kuvvetidir ve çekiş gücünü belirler. Yüksek tork, özellikle hızlanmalarda ve yokuşlarda aracın çok daha istekli ivmelenmesini sağlar.
Motor düzeni
Ön, Enine
Motor yerleşimi, motorun gövdedeki konumunu ve hizalanmasını tanımlar. Bu mimari, aracın ağırlık dağılımı, yol tutuşu ve kabin genişliği üzerinde etkilidir.
Motor Model Kodu
JL478QEE
Motor hacmi
1598 cm3
Motor hacmi (silindir hacmi), motordaki tüm silindirlerin toplam hacmini belirtir. Genellikle motorun büyüklüğü ve gücü hakkında doğrudan bilgi verir.
Silindir sayısı
4
Silindir sayısı, motor bloğu içindeki yanma odalarının adedidir. Çok sayıda silindir daha pürüzsüz ve dengeli bir çalışma karakteri sunar.
Motor Konfigürasyonu
Inline
Sıkıştırma Oranı
10.4:1
Silindir Başına Valf Sayısı
4
Silindir başına düşen subap sayısı, hava girişini ve egzoz çıkışını kontrol eder. Daha fazla subap yüksek devirlerde performansı artırır.
Yakıt Enjeksiyon Sistemi
Çok noktalı manifold enjeksiyonu
Motor aspirasyonu
Atmosferik motor
Hava besleme tipi (aspirasyon), motorun silindirlere havayı nasıl çektiğini belirtir (atmosferik, turboşarj veya kompresör).
Valf yapısı
DOHC
Motor yağı kapasitesi
3.8 l
Soğutma sıvısı
6.5 l
Hacim ve Ağırlıklar
Boş Ağırlık
1325 kg
Aracın boş ağırlığı, yakıt tüketimini, yol tutuşunu, hızlanma verilerini ve fren mesafesini doğrudan etkileyen önemli parametrelerdendir.
Maksimum ağırlık
1700 kg
Aracın boş ağırlığı, yakıt tüketimini, yol tutuşunu, hızlanma verilerini ve fren mesafesini doğrudan etkileyen önemli parametrelerdendir.
Maksimum Yük
375 kg
Bagaj hacmi - minimum
348 l
Bagaj hacmi - maksimum
1058 l
Yakıt deposu kapasitesi
52 l
Boyutlar
Uzunluk
4170 mm
Genişlik
1810 mm
Yükseklik
1670 mm
Dingil mesafesi
2560 mm
Ön iz genişliği
1560 mm
Arka İz Genişliği
1560 mm
Yerden yükseklik
180 mm
Minimum dönüş çapı
10 m
Aktarma organları, frenler ve süspansiyon özellikleri
Aktarma Organları Mimarisi
İçten yanmalı motor (ICE) aracın ön tekerleklerine güç verir.
Çekiş sistemi, motor gücünün hangi tekerleklere iletildiğini belirler. Yol tutuşunu, viraj performansını ve güvenliği doğrudan etkiler.
Çekiş
Önden çekiş
Çekiş sistemi, motor gücünün hangi tekerleklere iletildiğini belirler. Yol tutuşunu, viraj performansını ve güvenliği doğrudan etkiler.
Vites sayısı ve şanzıman tipi
4 gears, automatic transmission Aisin
Ön süspansiyon
Independent type McPherson, Transverse stabilizer
Süspansiyon sistemi, yol pürüzlerini sönümleyerek sürüş konforunu ve lastiklerin yola kararlı basmasını sağlar.
Arka süspansiyon
Torsion
Süspansiyon sistemi, yol pürüzlerini sönümleyerek sürüş konforunu ve lastiklerin yola kararlı basmasını sağlar.
Ön frenler
Hava kanallı diskler
Fren sistemi, aracı güvenli bir şekilde yavaşlatmak veya durdurmak için sürtünme gücünü kullanan güvenlik mekanizmasıdır.
Arka frenler
Disk
Fren sistemi, aracı güvenli bir şekilde yavaşlatmak veya durdurmak için sürtünme gücünü kullanan güvenlik mekanizmasıdır.
Yardımcı sistemler
ABS (Kilitlenme karşıtı fren sistemi)
Direksiyon tipi
Kremayer ve pinyon direksiyon
Hidrolik direksiyon
Elektrikli Direksiyon
Lastik boyutu
215/50 R17
Lastik ebadı, aracın taban genişliği, yanak yüksekliği ve jant çapını göstererek yol tutuşu ve konfor dengesini belirler.
Jant boyutu
7J x 17
Sık Karşılaşılan Arıza Kodları (OBD2)
U0415 🔴 Yüksek
Invalid Data Received from ABS Kontrol Modül
Detaylı Rehber
U0416 🟡 Orta
Invalid Data Received from Vehicle Dynamics Kontrol Modül
Detaylı Rehber
U0422 🟡 Orta
Invalid Data Received from Body Kontrol Modül
Detaylı Rehber
U0426 🔴 Yüksek
Invalid Data Received from Vehicle Security Kontrol Modül
Detaylı Rehber
Benzer Modeller
Changan CS35 1.5T (156 Hp)
Changan CS35
1.5T (156 Hp)
Changan BenBen EV 31 kWh (75 Hp)
Changan BenBen
EV 31 kWh (75 Hp)
Changan BenBen EV 23.2 kWh (75 Hp)
Changan BenBen
EV 23.2 kWh (75 Hp)
Changan BenBen 1.4 (101 Hp)
Changan BenBen
1.4 (101 Hp)
Kullanıcı Yorumları
M
Mete T.
6 ay önce
★★★★☆
Nihayet anahtarları teslim aldım. Hızlanması çok tatminkar, koltuğa yapıştırıyor. Multimedya ekranı çok akıcı ve kullanışlı. İyi ki almışım diyorum, herkese öneririm.
•
K
Kaan V.
24 ay önce
★★★★★
Geçen yıl ikinci el temiz bir tane denk getirdim. Hızlanması çok tatminkar, koltuğa yapıştırıyor. Tasarımı yolda tüm bakışları üzerine çekmeye yetiyor. Kesinlikle parasının hakkını veren, kaliteli bir araç.
•
A
Aras A.
18 ay önce
★★★☆☆
Test sürüşü yaptıktan sonra hemen sipariş verdim. 7.7 l/100 km tüketimi beklediğimden daha makul seviyede. Konfor on numara, koltuklar yormuyor. Sonuç olarak her kuruşuna değen parayı hakediyor.
•

Bu Araç Hakkında Yorum Yap

★ ★ ★ ★ ★